LGPMB - Galéria Kolomana Sokola Liptovský Mikuláš
* LGPMB - Koloman Sokol Gallery Liptovsky Mikulas

Centrum Kolomana Sokola

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

Pongrácovská kúria,
Námestie Osloboditeľov 28, 031 01 Liptovský Mikuláš

Tel.: +421 44 551 40 32, +421 44 552 27 58
E-mail: lgpmb@vuczilina.sk, lgpmb-riaditel@vuczilina.sk
Www: www.galerialm.sk
Facebook: www.facebook.com/galerialm

 

Otváracie hodiny

 

Do 31.8.2017: Ut - Št, So: 10.00 - 18.00, Pi: 10.00 - 20.00

 

Ut-So: 10.00 - 17.00

 

Možnosti vstupu, vstupné

 

Stála expozícia Koloman Sokol 1,-€

LGPMB si vyhradzuje právo pri finančne náročných dočasných výstavách na zmenu ceny za jednotlivé dočasné výstavy.

 

Podrobné vstupné: http://www.galerialm.sk/navstevnik/vstupne/

Wheelchair Access
Prístup pre vozičkárov: ÁNO čiastočne (prízemie - výstavy)

História-popis

Centrum Kolomana SololaCentrum Kolomana SololaGaléria Kolomana Sokola vzniklo v roku 2002. Je situované v centre Liptovského Mikuláša, v najstaršej svetskej budove z 15. storočia, ktorá bola sídlom rodiny feudálneho šľachtica Pongráca. Na severnej strane dvora sa zachovali zvyšky opevňovacieho múru so strieľňami. Stavba spolu s Kostolom sv. Mikuláša tvorila malú pevnosť, ktorá bola údajne obmývaná vodami Váhu. Pôvodný gotický sloh prekryli neskoršie prestavby a viaceré úpravy, najmä renesančné.
Centrum Kolomana SololaV objekte sa nachádza stála expozícia diel významného slovenského grafika a maliara Kolomana Sokola (1902 – 2003), ktorý sa narodil v Liptovskom Mikuláši, pôsobil v Prahe, Paríži, Mexiku, a od konca 40. rokov žil v USA. Vystavené sú grafiky a súbor kresieb, ktoré umelec daroval Slovensku. Expozíciu dopĺňajú dokumentačné materiály, reálie, fotografie. V roku 2017 prebehla reinštalácia stálej expozície Kolomana Sokola.


Expozície

Centrum Kolomana SololaCentrum Kolomana SololaCentrum Kolomana SololaV Galérii Kolomana Sokola sa nachádza na poschodí stála expozícia venovaná Kolomanovi Sokolovi a na prízemí sa realizujú pravidelné dočasné výstavy a podujatia.

Kalendárium

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     
12.12.2017, vernisáž o 16.30 16.02.2018 Marek Kvetan, HOBBY

Marek Kvetan, HOBBYKurátor výstavy: Vladimír Beskid
Slovenský multimediálny umelec Marek Kvetan (1976) je jednou z výrazných postáv mladej generácie slovenského umenia, ktorá nastúpila na scénu v 21. storočí a dnes už úspešne figuruje aj v širšom stredoeurópskom kontexte. Kvetan prináša post-konceptuálne postupy a preferuje kalkuláciu, racionálne myslenie a dvojité kódovanie. Svoje analytické spôsoby uvažovania premieta do rozličných médií – v poslednom období sa však sústreďuje predovšetkým na tvorbu jednotlivých objektov a digitálne printy.

 

21.12.2017   Malý vianočný bazár u Kolomana

Počas predvianočnej atmosféry budú dokorán otvorené dvere Galérie Kolomana Sokola, kde budete mať príležitosť stretnúť remeselníkov, ktorí budú mať prichystanú vianočnú nádielku svojej tvorby. Súčasťou prezentácie diel je aj možnosť podporenia remeselníkov príspevkom. Na bazáre zároveň nebude chýbať tvorivá dielnička pre najmenších, kde sa budú vyrábať drobné zimno-vianočné dekorácie. Vstup: zdarma (zahŕňa vstup na remeselníkov v priestore galérie a tvorivú dielničku pre deti).

 

     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!