Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Galéria Nedbalka, BratislavaGaléria Nedbalka, n.o.
Nedbalova 17, 811 01 Bratislava

Tel.: 421 2 54 41 02 87
Facebook: www.facebook.com/Nedbalka
Www: www.nedbalka.sk

 

Otváracie hodiny

 

Utorok - nedeľa: 13.00 - 19.00 h

 

Možnosti vstupu, vstupné

 

Dospelí 4 € (v cene vstupného je káva alebo čaj v kaviarni zadarmo)
Zľavnené 1-2 €

 

História-popis

Galéria Nedbalka, BratislavaGaléria Nedbalka si stanovila cieľ predstavovať verejnosti prostredníctvom svojich aktivít diela slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Ťažisko zbierky spočíva v maľbe, ale sú v nej zastúpené aj socha a grafika.
Galéria Nedbalka, BratislavaGaléria diela prezentuje prostredníctvom stálej expozície, krátkodobých výstav, odborných publikácií a výstavných katalógov. Primárne sa venuje výstavnej činnosti z tvorby slovenských autorov.

Budova Galérie Nedbalka ukrýva nečakane pôsobivý interiér s vnútorným členením, pripomínajúcim Guggenheimovo múzeum v New Yorku. Štyri poschodia však predovšetkým poskytujú priestor pre stálu expozíciu, venovanú zrodu a vývinu výtvarnej moderny Slovenska.

 

 

Služby:

Galéria Nedbalka, BratislavaVo výstavných priestoroch je na štyroch poschodiach vytvorená stála expozícia venovaná zrodu a vývinu výtvarnej moderny, ktorá ponúka pomerne ucelenú predstavu o slovenskej výtvarnej scéne tohto obdobia. Vďaka zaradeniu diel do príslušných kontextov vo vývoji umenia expozícia predstavuje aj vzájomné prepojenia a súvislosti, pričom diela si uchovávajú vlastné kvality a vynikajú ako jedinečné umelecké diela. Galéria Nedbalka, BratislavaNa základe týchto skutočností expozícia ponúka skvelý prierez dejinami slovenského maliarstva a sochárstva.
Obraz dejín maliarstva a sochárstva na Slovensku v 20. storočí je vystavaný z diel L. Mednyánszkeho, D. Skutezkého, M. Galandu, M. Benku, M. Laluhu, M. Paštéku, L. Gudernu a mnohých ďalších tvorcov, ktorí zásadne ovplyvnili vývoj umenia v tejto krajine. Na prízemí nájdu návštevníci aktuálnu výstavu primárne venovanú tvorbe slovenských autorov.

 

Kalendárium

 

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     
október 2017   Sprievodné programy v rámci mesiaca október v Galérií Nedbalka

7.10 (sobota) od 18.00h Biela noc
TRAKT Diváci - široká verejnosť dostane po zotmení jedinečnú možnosť odkryť diela finalistov súťaže Maľba 2017 priamo na fasáde galérie. Pomocou pohybu spreja a stláčaním trysky (sprejovaním) sa postupne zobrazujú - odkrývajú zdigitalizované veľkoplošné maľby, ktoré následne diváci majú možnosť reálne uvidieť vo výstavných priestoroch. Ťahy rukou divákov dokresľuje autentický zvuk striekajúceho spreja. Maľovanie digitálnym sprejom a jeho dočasnosť sa tak stáva metaforou pre autenticitu reálneho artefaktu - maľby.

7.10 (sobota Biela noc ) stretnutia s víťazmi a finalistami súťaže Maľba 2017, prezentácie autorov vystavených diel.
18:00h Machová Ľudmila
18:30h Kačkošová Dominika
19:00h Ďurček Roman
19:15h Spodniaková Denisa
19.30h Cvik Peter
20:00h Tóthová Helena
20:15h Dubová Žofia
20:30h Komárová Katarína
21:00h Jožiov Ján

11.10. (streda) o 17.00h Prednáška o Slovenskom modernom umení
Prednášajúci: Ľubomír Podušel

19.10. (štvrtok) o 18.00h 1. Predstavenie Mucha Quartet Z mého života, Smetana - Erben

1.10, 8.10., 15.10, 22.10., 29.10 (nedeľe) o 15.00h
Komentované výklady Stálou expozíciou


Sponzorom vstupného počas výstavy Maľba 2017 je Nadácia VÚB.

 

     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!