Schemnitz gallery, Banská Štiavnica

Schemnitz gallery, Banská Štiavnica

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Mapa:

 

Schemnitz gallery
A. Sládkoviča 53/2
969 01 Banská Štiavnica

 

Tel.: +421 905 939 785, +421 905 260 350
E-mail: gallery@schemnitz.sk
Www: www.schemnitz.sk

 

Otváracie hodiny

 

Pondelok: 13.00 - 17.00
Utorok, streda: zatvorené
Štvrtok: 13.00 - 17.00
Piatok - nedeľa: 13.00 - 19.00

Mimo otváracích hodín je galéria sprístupnená návštevníkom po telefonickej dohode.


Možnosti vstupu, vstupné

 

Vstupné dobrovoľné.

 

História-popis

 

Schemnitz gallery, Banská Štiavnica

Schemnitz je galéria umenia založená v roku 2013. Sídli v novozrekonštruovanom objekte zo 16. storočia, v tvz. Senensisovom dome. Filozofiou galérie je budovanie priateľských vzťahov medzi autormi, divákmi a zberateľmi. Premostenie sveta umenia s každodenným životom.
Program galérie zobrazuje aktuálne tendencie v mladej súčasnej maľbe a kresbe. Cieľom je neustále mapovať umelecké dianie a predstaviť z neho to najzaujímavejšie širokému publiku. Prostredníctvom pravidelných výstav prináša do Banskej Štiavnice výber popredných osobností súčasnej maľby, kresby a grafiky. Okrem výstavnej činnosti galéria realizuje aj vzdelávacie programy a produkuje krátke filmové dokumenty o súčasných umelcoch a umelkyniach.
Portfólio spolupracujúcich umelcov je vyberané spomedzi etablovaných mien, ale poskytuje priestor aj mladým, začínajúcim autorom. Kvalita vystavovaných diel je základnou podmienkou zaradenia do výstavného programu. Aktuálne sa medzi spolupracujúcimi umelcami a umelkyňami nachádza široká škála autorov a autoriek od najmladšej až po strednú generáciu. Na rozširovaní portfólia tím neustále aktívne pracuje.
Banská Štiavnica je jedno z najkrajších historických miest na Slovensku. Jeho poloha, unikátna architektúra, okolitá príroda a najmä bohatá história priamo vyzývajú k existencii kultúrnych inštitúcií, ktoré by nadväzovali na najlepšie roky mesta v čase jeho rozkvetu. Názov galérie Schemnitz preto vychádza z nemeckého mena Banskej Štiavnice v čase, keď bola tretím najvýznamnejším mestom Uhorska.
Zriaďovateľom galérie je OZ Terra artis - združenie na podporu umenia.

 

Kalendárium

 

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     
jún 2016 24.07.2016 Júnový výber ‘16

Predĺženie výstavy, ktorá prináša tie najčerstvejšie diela z ateliérov súčasných výtvarníkov a výtvarníčok.

Z Júnového výberu ‘16 sa stal Júnovo-júlový výber. Prináša tie najčerstvejšie diela z ateliérov súčasných výtvarníkov a výtvarníčok, konkrétne od Roberta Bielika, Márie Čorejovej, Patrície Koyšovej, Kristíny Mesároš, Borisa Sirku, Adama Šakového, Erika Šille, Lucie Tallovej.
Výnimočnosťou tohto výberu sú audiostopy, ktoré vznikli z rozhovorov s autormi a autorkami priamo v ich ateliéroch. Júnový výber '16 teda nebude zaujímavým len pre oči, ale aj pre uši. Vstúpte do našej galérie na A. Sládkoviča 2, v Banskej Štiavnici!

 

     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!