VIHM - Expozícia ľudovej architektúry a bývania (Skanzen) Humenné
* VIHM - The Open-Air Museum Humenne

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Mapa:

Mapa/Map

066 01 Humenné

Tel.: +421 57 775 56 71, +421 57 775 22 40
E-mail: muzeum.he@nextra.sk
Www:

 

Otváracie hodiny

máj-október: Po-Ne 9.00 - 18.00

november - apríl: otvorené len pre vopred ohlásené návštevy (min. 5 osôb)

 

Možnosti vstupu, vstupné

Stále expozície

dospelí 2 €
deti, študenti, pedagogický dozor, dôchodcovia, ŤZP 1 €
organizované skupiny detí do 6 rokov 0,5 €

Wheelchair Access
Prístup pre vozičkárov: ÁNO - čiastočne (prízemie um.-hist. exp., skanzen - čiastočne)

História-popis

Vihorlatské múzeum - skanzenVihorlatské múzeum - skanzenExpozícia ľudovej architektúry je umiestnená asi 200 m SV od budovy kaštieľa. Reprezentuje ľudovú drevenú architektúru východokarpatskej oblasti. Bola vybudovaná v rokoch 1974 - 1982 a sprístupnená verejnosti v roku 1984. Nachádzajú sa tu najtypickejšie stavby ľudovej architektúry a jedna sakrálna stavba. Hlavným stavebným materiálom objektov je drevo, hlina a slama.

Drevený kostolík svätého archanjela Michala z Novej Sedlice je z roku 1764 a bol pôvodne vybudovaný bez použitia jediného klinca. Vihorlatské múzeumPatrí medzi národné kultúrne pamiatky Slovenska.

 

 

Expozície

Kalendárium

 

Otvorenie Ukončenie Výstava-podujatie
     
16.09.2017   Festival národnostnej vzájomnosti

Vihorlatské múzeum v Humennom pozýva milovníkov folklóru, podporovateľov a nositeľov folklórnych tradícií dňa 16. septembra 2017 do areálu skanzenu Vihorlatského múzea a na námestie pri Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom na program 11. ročníka Festivalu národnostnej vzájomnosti.
Festivalový hudobný program obohatí v jeho prvej časti (13.00 hod.) regionálna súťažná prehliadka hudobného folklóru dospelých z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce. V areáli skanzenu sa predstaví takmer deväťdesiat účinkujúcich v kategóriách speváci-sólisti, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólisti-inštrumentalisti s hudobným repertoárom v krojovom odeve z oblastí horného Zemplína. Jednotlivé súťažné kolektívy sa spolu s ďalšími, takmer dvesto účinkujúcimi, predstavia v programe 11. ročníka Festivalu slovanskej vzájomnosti v poobedňajších hodinách (15.30 hod.) na námestí v Humennom.
Podujatie je zameraná na oživovanie a uchovávanie tradičného folklóru ako významného prvku kultúrneho dedičstva regiónu. Súčasťou podujatia bude aj spomienkový program venovaný pamiatke nedožitých 70. narodenín Márie Čokynovej z Uble, významnej rusínskej interpretke pôvodného hudobného folklóru horného Zemplína.

 

     

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!